Eğitim Kadromuz

Misyon ve Vizyon

Hakkımızda

Bireysel Akademi 2015 yılında İstanbul, Sancaktepe bölgesinde kurucumuz Hasret OKURLU tarafından kurulmuştur. Hasret OKURLU Almanya Bonn Üniversitesi felsefe bölümü yüksek lisansını tamamladıktan sonra 12 yıllık rehber öğretmenlik deneyimi ile Bireysel Akademinin kuruculuğunu yürütmektedir. Kurumumuzun en güçlü yönü Rehberlik'tir. Biliyoruz ki, rehberlik servisi ne kadar iyi olursa bir eğitim kurumu o kadar etkin çalışmaktadır. Bu nedenle kurumumuzun rehberlik servisi ile her yıl kurucumuz Hasret OKURLU başkanlığında seçilen öğretmenler ile bir çalışma takvimi yayınlayıp çalışmalarını sürdürmektedir. Kurumuzun amacı rehberliği bireysel olarak gerçekleştirmek olup başarıyı garantilemektir.

Öğrencim devamsızlık yapabilir mi?
Öğrenciler derslere mazeretsiz olarak geç giremez ve hiçbir şekilde devamsızlık yapamaz. Bu tür durumlarda aynı gün velilere bildirilir.
Etkinlikler nelerdir?
Öğrenciler, sınav sonuçlarına göre veya kurum tarafından gerekli görülen programlı ve programsız ek ders, soru çözüm, yazılıya destek, çizgi altı çalışması, birebir ve grup etüdleri gibi akademik etkinliklere mutlaka katılır.
Disiplin düşünceniz nedir?
Öğrenciler, öğretmenleriyle ve kurum yöneticileri ile saygı ve sevgi içerisinde diyolog kurar; sınıf ve ders düzenini bozan özellikle kurum kültürüne aykırı davranışlarda bulunamaz. Arkadaş ilişkelerinde de bu çerçeveye uygun davranır.
Öğrencinin eksiklerini nasıl belirliyorsunuz?
Öğrenciler dönem boyunca, Türkiye geneli olarak uygulanan tum tarama ve deneme sınavlarına aksatmadan katılır. Sınav sonucuna göre verilecek olan ek çalışmalarla eksiklerini tamamlar.